Cestovní agentura Moni Tour Pardubice

ID: 953621

Jižní Čechy A Bavorsko po stopách Monogramisty IP ****

Termín: 20.05. (Čt) - 22.05. (So) 2021

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 4 990 Kč

Poloha
Monogramista IP patří k nejvýznamnějším a zároveň nejzáhadnějším středoevropským umělcům renesance. Jeho jméno neznáme. Pracoval v bavorském Pasově a svoje díla označoval písmeny IP. Začínal jako pozdně gotický umělec, ale výrazně ho ovlivnila italská renesance, stejně jako malíře Albrechta Dürera. K řezbářově identitě a okruhu jeho prací se dodnes nabízí mnohem více otázek, než máme odpovědí. S jistotou však víme, že svoje nejvýznamnější zakázky vytvořil pro zákazníky z Čech. Nejlépe zdokumentovanou českou objednávkou je oltář sv. Anny samotřetí, který se dnes nachází v Rožmberské kapli zámku v Českém Krumlově. Monogramista IP ho vytvořil v letech 1519-1523/1524 pro Zdeňka Lva z Rožmitálu, nejmocnějšího politika v Čechách za vlády jagellonských králů. O tomto geniálním umělci napsal první českou knihu historik umění Peter Kováč s kolektivem autorů a s PhDr. Kováčem jako průvodcem se vydáme po stopách Monogramisty IP a jeho zákazníka aristokrata Zdeňka Lva z Rožmitálu, nejmocnějšího muže jagellonských Čech.
Program
1 den: v 7. 00 hodin odjezd od hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra). HORAŽĎOVICE - prohlídka bývalého františkánského kláštera s náhrobkem Půty Švihovského, tchána Zdeňka Lva z Rožmitálu. Náhrobek je nejcennějším dílem pozdní gotiky v Čechách a byl dovezen z Pasova. V horažďovickém klášteře se kdysi nacházel oltář sv. Anny Monogramisty IP. RABÍ - jeden z největších pozdně gotických hradů Švihovských z Ryžmberka, kde se nacházel v hradní kapli oltář Monogramisty IP. Po prohlídce hradu čas na oběd. BLATNÁ - hlavní sídlo Zdeňka Lva z Rožmitálu, prohlídka hradu a zámku, unikátní renesančně - gotické křídlo hradu je dílem Benedikt Rieda, nejvýznamnějšího středoevropského architekta a prohlídka gotického kostela, který sloužil jako pohřebiště rodu Rožmitálských. KRATOCHVÍLE - jedinečný zámek a nejvýznamnější památka renesace na dvoře Viléma z Rožmberka, kde byl po několik století umístěn oltář sv. Anny Monogramisty IP. Ubytování a noc v Českých Budějovicích.

2. den: po snídani odjezd do Rakouska - KEFERMARKT, prohlídka pozdně gotického třináctimetrového oltáře, jednoho z nejvýznamnějších v Evropě. Jde patrně o dílo řezbářské rodiny Kriechbaumů z Pasova, kteří byli konkurenti takových umělců jako byl Veit Stoss nebo Pavel z Levoče. Monogragramista IP jejich tvorbu znal a byla pro něj inspirací. ČESKÝ KRUMLOV - prohlídka zámku a hradu Rožmberků, dokladná komentovaná prohlídka oltáře sv. Anny Monogramisty IP v Rožmberské kapli bývalého gotického hradu. Středověké centrum města, které obklopuje meandry Vltavy, je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě zámku nás bude zajímat zejména Kaplanka - pozdně gotický dům s raně renesančními prvky a kostel sv. Víta - gotický trojlodní kostel z let 1408-1439. Pozdně odpolední návštěva speciální rybí restaurace, kde se uskuteční i křest knihy MONOGRAMISTA IP. Ubytování a noc v hotelu v Českých Budějovicích.

3. den: po snídani odjezd do Pasova a návštěva hradu a renesančního hradu NEUBURG AN INN - kde od roku 1529 na unikátní výzdobě společně s pasovským malířem Wolfem Huberem pracoval Monogramista IP; hrad byl na renesanční sídlo přestavoval hrabě Niklas II. von Salm a jeho synem, oba byli dvořané českého krále a císaře Ferdinanda I. PASOV - procházka bývalým biskupským městem, kde sídlila dílna Monogramisty IP; návštěva hlavní památek města. Město v 17. století citelně poškodily požáry a biskupové poté povolali do svých služeb italské architekty, kteří Pasov změnili v barokní město - barokizovaná je i katedrála sv. Štěpána (St.-Stephan-Dom) a nová biskupská rezidence (Neue Residenz). My se vydáme i po památkách, které navzdory nepřízni času zůstaly zachovány z doby Monogramisty IP. Odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 21 hodiny.

Ubytování
1- a 2- lůžkové pokoje v hotelu 4* v centru Českých Budějovic
Stravování
snídaně formou bufetu
Cena zahrnuje
dopravu autokarem
2x nocleh v hotelu
2x snídani
místní poplatek
osobní audio systém
služby průvodce CK
Cena nezahrnuje
pojištění
vstupy do objektů
Slevy
sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2017 - 2020, rezervace min. 60 dní před odjezdem - sleva pro klienty z let 2017 - 2020 (poznávací zájezdy), rezervace min. 60 dní před odjezdem, do 30.000 Kč - 3 %
20.05. (Čt) - 22.05. (So) 2021 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Snídaně
Autobus
-4 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeská republika
HotelJižní Čechy A Bavorsko po stopách Monogramisty IP
Cena za osobu
Termín20.05.2021 - 22.05.2021
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Vytvářím objednávku...